Znáte výhody klimatizací Panasonic?

Znáte výhody klimatizací Panasonic?

Dnešní doba klade velké množství nároků na novostavby a rekonstrukce budov. Zvyšuje se důraz na ekonomičnost provozu staveb, nízké pořizovací náklady instalovaných materiálů a životnost. Stoupají také nároky na inteligenci a konektivitu budov k moderním technologiím. Ohled na nízkoenergetičnost získává na významu v ohledu zvyšujících se cen a také v složité ekonomicko-politické situaci, kdy využívání doposud běžných zdrojů energií.

Klimatizace jako alternativní zdroj

Všechny výše uvedené aspekty nutí investory přemýšlet na možnostech řešení. Nabízí se mnoho nových technologií, které nejen že energie šetří nebo i vyrábějí, ale je na ně možné čerpat dotace nebo zlevněné tarify u poskytovatelů energií. Jedno z řešení může být právě klimatizace, která dnes již není pouze zdroj chlazení prostorů, ale také velmi účinné tepelné zařízení. Všechny moderní klimatizační zařízení jsou nyní vybavené kompresory s možností reverzibilního chodu. Klimatizace tak nejen chladí, ale také topí. Navíc dnes je již běžná technologie Inverter s proměnnými otáčkami kompresoru, takže účinnost klimatizace se ještě zvyšuje. Mnoho výrobců si kompresory pro svá zařízení vyrábí vlastní kompresory a často na ně poskytuje prodloužené záruky, jako například Panasonic, který poskytuje až 5 let záruky.

Současné klimatizace jsou tedy velmi účinná tepelná čerpadla vzduch – vzduch, s vysokou účinností přenosu tepla do prostoru, které může zastoupit například elektrické přímotopy s výraznou úsporou elektrické energie nebo vytápění krbem.

Jak vybrat klimatizaci?

Na trhu existuje několik typů klimatizace. Základním typem je klimatizace mobilní, která je sice přenosná, ale většinou výrazně hlučnější s nižší výkonovou variabilitou. Klimatizace je možné mít v několika verzích, například pro jednu místnost, tzv. provedení split nebo pro více místností tzv. multisplit. Název pochází z anglického „to split“ = rozdělit. Rozdělení spočívá v oddělení kompresorové (kondenzátorové) venkovní části a vnitřní výparníkové části. Hlučnost těchto provedení je výrazně nižší, jelikož hlučná venkovní část zůstává oddělená od vnitřního prostoru. Split je potom provedení jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky, tedy pro jednu místnost a multisplitem lze obsloužit až pět místností (s pěti vnitřními jednotkami) při použití pouze jedné venkovní jednotky. Toto provedení je nejpoužívanější. Návrh a instalaci provádějí odborné firmy, které zajišťují také zaměření a konzultaci.

Není klimatizace jako klimatizace

Základní klimatizace chladí a topí, obsahuje základní mechanickou filtraci vzduchu a je ovládaná ovladačem. V komfortních a moderních prostorech je ale dnes uživateli vyžadováno více.               

Komfort ovládání je dnes vyžadovaný u většiny spotřebičů a ne jinak je tomu u klimatizací. Panasonic nabízí velmi moderní ovládání přes aplikaci s cloudovým řešením umožňující ještě širší možnosti nastavení, než kdyby měl uživatel v ruce pouze dálkový ovladač. Klimatizace lze tímto způsobem zapínat nebo vypínat, měnit režimy, naprogramovat ale také diagnostikovat. Panasonic Comfort Cloud se dnes již stává standartním vybavením všech rezidenčních klimatizací Panasonic. Úplnou novinkou je pak možnost ovládání zařízení hlasem, například pomocí asistenta Amazon Alexa nebo Hey Google.

Vzduch nemusí klimatizace pouze chladit nebo ohřívat. Další zajímavou funkcí je filtrace vzduchu, která může být velice účinná. Panasonic používá patentovanou technologii nanoe™X poskytující výhody hydroxylových radikálů. Hydroxylové radikály (známe také jako OH radikály) jsou hojně zastoupené v přírodě a dokáží potlačit škodliviny, viry a bakterie, čímž čistí vzduch a odstraňují pachy jako je například cigaretový zápach. Technologie nanoe™X dokáže přinést tyto mimořádné výhody do interiéru, aby se tvrdé povrchy, bytový textil a celé interiéry staly čistějším místem pro pobyt. S velikostí jedné miliardtiny metru jsou částice nanoe™ X mnohem menší než pára, a mohou tak proniknout hluboko do tkanin za účelem eliminace pachů. Nanoe™ X částice obsažené v malých částicích vody mají delší životnost a snadno se šíří po místnosti. Tato technologie je řešení bez filtrů, které nevyžaduje žádnou údržbu, protože její rozprašovací elektroda, vyrobená z titanu, je během procesu generování obalena vodou. Není nutná ani žádná výměna.

Generátor nanoe X Mark 2 produkuje 9,6 bilionu hydroxylových radikálů za sekundu. Větší množství hydroxylových radikálů obsažených v částicích nanoe™ X vede k vyššímu výkonu při potlačování škodlivin.

Směřování vzduchu a sledování kondice prostoru je dalším moderním vybavením klimatizací. Technologii Aerowings 2.0 v řadě jednotek Panasonic Etherea. Technologie Aerowings od společnosti Panasonic se skládá ze dvou nezávislých flexibilních klapek, které koncentrují proud vzduchu za účelem co nejrychlejšího vytopení nebo vychlazení místnosti a pomáhají ho rovnoměrně distribuovat po celé místnosti. Díky větší spodní klapce (72 mm), která má oproti běžným konstrukčním řešením více než dvojnásobnou velikost, se podařilo ještě vylepšit schopnost klapky zvednout proud vzduchu. Jednotka také dokáže sledovat oslunění a pohyb osob v místnosti, na který dokáže v rámci zvoleného programu reagovat, například natočit nebo odklonit proud vzduchu dle potřeby všemi směry. V kombinaci s nízkou hlučností na úrovni již od 19 dB jsou tyto jednotky vhodné pro celodenní provoz.

Naši obchodní zástupci https://klimatika.cz/kontakty/#obchod vás rádi seznámí blíže s produktovými řadami klimatizací Panasonic a také vám velmi rádi poskytnou návrh řešení.