Pro celou Evropu – výroba tepelných čerpadel Panasonic v Plzni

Pro celou Evropu – výroba tepelných čerpadel Panasonic v Plzni

Plzeňská továrna Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. (zkratka PAVCCZ) patří do rodiny společnosti Panasonic se sídlem v japonské Osace. Vznikla v roce 1996 a byla jednou z prvních japonských investic v České republice. Provoz zahájila na jaře roku 1997 a vyráběla především televizory.

Továrna Panasonic v Plzni na Borských polích, kde se vyrábí tepelná čerpadla

V září 2018 společnost rozšířila své aktivity o výrobu tepelných čerpadel, konkrétně vnitřních jednotek. Investice do rozšíření výroby tepelných čerpadel měla reagovat na rostoucí poptávku po ekologických systémech vytápění. V roce 2022 se společnost Panasonic rozhodla specializovat výhradně na výrobu tepelných čerpadel a ukončila výrobu televizí.

K rozšíření výroby tepelných čerpadel o venkovní jednotky došlo v dubnu 2023. Panasonic nadále plánuje své aktivity v segmentu vytápění, chlazení a ventilace posilovat, jelikož se jedná o jeden z klíčových oborů působnosti společnosti. Ambicí je do roku 2030 vyrábět jeden milion tepelných čerpadel ročně a stát se centrálním místem pro výrobu tepelných čerpadel vzduch-voda pro celou Evropu.

Jak celý proces výroby probíhá, můžete zhlédnout zde.